Referanslar REFERANSLAR

1
2
3
Smarttown Ankara 2
Smarttown Ankara 3
Smarttown Ankara
Proje Durumu : Devam Ediyor
Ankara - 2014
Proje Alanı : 15.259 m²

Yeni bir anlayışla tasarlanan villa projelerimizde, Zemin katta maksimum  alan kullanımı ile birbirine akan kullanışlı mekan organizasyonu ve  çatı arası kullanımıyla kazanılan alanda yaratılan geniş rahat süit odaların yer aldığı yaşam alanları ile yatay olarak çözümlenmiş, "user friendly design" tanımının (Kullanıcı dostu tasarım) hakkını veren bir tasarım konsepti yakalanmıştır.

Arsanın şanslı konumu neticesinde eğim ve manzara yönüyle de uyumlu konumlanan yeşil alan- park yönünde manzaraya hakim ve yüksek katlı kısımdan izole şekilde 6 adet özel villa yer almaktadır. Arazinin doğal eğimine paralel ve her biri kendi yeşil alanı içerisinde çevresine uyumlu, yönlenmesinin ve güneş konumunun tüm avantajları kullanılarak oluşturulan plan şemasında salon mutfak yemek odası gibi ana yaşam alanlarının tümü manzara doğrultusunda yerleştirilirken özellikle açık alan çözümlerinde günün, mevsimin, yılın farklı zamanlarında kullanıma elverişli dış mekanlar tasarlanmıştır.

Yaşam alanlarından izole tamamen farklı konumda çözülmüş servis mekanları; kapalı otopark, Servis merdiveni ile bodrum kata iniş , geniş vestiyerler ve  depolama alanları ile kullanım pratikliği konforundan maksimum şekilde yararlanma imkanı sunmaktadır. Evin kalbi konumundaki giriş bölümüne dezakse  tasarımı ile çevresine dinamizm katan dairesel merdiven  ve 3. Boyutta mekan ilişkisini sağlayan aydınlık galeri boşluğu ile daha ilk adımınızı attığınız anda şıklığı ve mekan kalitesi ile sizi ve sevdikleriniz karşılar. Eğimli çatının algılanabildiği yaşam alanı ve yemek odasını görsel olarak ayıran Şömine ile çevresinin farklı yorumları sayesinde konutların her birinde kullanıcısını yansıtacak yorum fırsatı sunmaktadır. Manzaraya hakim, güney yönelimli, geniş, ferah, aydınlık kullanışlı mutfaktan da söz etmeden geçmek olmaz. Sade doğal şıklığı içerisinde, sizi yansıtacak, ailenizle oluşturacağınız mutlu huzurlu yaşam alanınıza en iyi şekilde ev sahipliği yapabilecek bir proje…

Loading
up